Parima vannitoamati valimine vannituppa
Vannituba ei ole täielik ilma vannimatita. See pakub mugavat pinda seismiseks ja kõndimiseks ning võimaldab lisada erinevaid tekstuure ja värve, mis sobivad sinu vannitoa sisustusega. Need käepärased aksessuaarid peavad olema funktsionaalsed, stiilsed ja mugavad, olenemata sellest, kas neid kasutatakse dušikabiini või vanni ees. Aga millise vannimati peaksid valima?
Kuna turul on saadaval palju valikuid, võib vannitoa jaoks ideaalse vannimati leidmine olla keeruline, eriti esmakordsel ostmisel. Kuid see tähendab samas, et on palju variante, mis sobivad igale nõudmisele, maitsele ja eelarvele. See juhend juhend aitab sul valida täiuslikku vannimatti.
Millist materjali peaksid oma vannimati jaoks eelistama?
Materjali valiku peamised tegurid on mugavus ja funktsionaalsus. Vannimatid puutuvad iga päev kokku veega, nii et nad peavad kiiresti kuivama, et vältida bakterite paljunemist. Allpool vaatame materjale, mida saad oma vannitoamati jaoks valida.
Puuvill
See materjal ei vaja tutvustamist, sest on levinud paljudes kodudes. See imab kergesti vedelikku ja kuivab kiiresti. Puuvilla on ka lihtne puhastada ja see tundub jalge all pehme. Sõltuvalt koemustrist ja disainist saab enamikku vannivaipu pesta tavalises pesumasinas. Puuvill ei ole siiski nii vastupidav kui teised materjalid ja võib põrandaplaatidel libiseda.
Bambus
Kuigi vähem levinud, on bambusest vannimatid kiiresti muutumas paljude majaomanike eelistatud valikuks. Need on suurepärane alternatiiv traditsioonilistele vannitoavaipadele. Samuti võid leida mudeleid, mis sobivad tualettpoti ümber. Need matid on valmistatud puidust, nii et need ei ima vett nagu kangast matid. Bambusmatid on saadaval erinevates stiilides, alates maapinnal lamavatest variantidest kuni üleskeeratavate variantideni. Enamik bambusmatte on libisemiskindlad. Neil puudub pehmus ja mugavus, mida muud materjalid pakuvad, kuid need heastavad selle oma sileda tekstuuri ja minimalistliku välimusega.
Polüester
Kuna vannimattide põhifunktsioon on vee imamine, kasutatakse nende valmistamiseks tihti polüestripõhiseid materjale. Enamasti on polüestriks nimetatud vannimatid tegelikult mikrokiust. Seda materjali on lihtne puhastada ja see kuivab kiiresti. See on ka vastupidav, mistõttu on see suurepärane valik tihedalt kasutatavate vannitubade jaoks. Polüestrist valmistatud vannimatte võib pesta ka masinas, kuigi oluline on lugeda tootja puhastusjuhendit. Polüestri ainus miinus on vähene imavus.
Plast
Plastmatte kasutatakse sageli vannis, duši all või isegi õues. Need ei ima vett ega pole stiilsete kujundustega. Positiivne on see, et neid on lihtne puhastada ja need ei libise isegi märjal põrandal.
Tiikpuu
Tugevad tiikpuust matid loovad vannitoas ruumikama mulje. Tiik on kõrge õlisisaldusega, mistõttu on puit vee- ja termiidikindel. Kuid tihtipeale töödeldakse tiikpuud seene- ja hallitusevastase lakiga, sest need puutuvad pidevalt kokku märgade tingimustega. Nõuetekohase hooldusega võivad need kesta palju aastaid.
Polüpropüleen
Polüpropüleenist vannivaibad on naturaalse välimusega. Neil on parem imemisvõime kui enamikul looduslikel kiududel. See omadus muudab need suurepäraseks valikuks vannitoa või välialade jaoks. Lisaks ei kasva propüleenist vannivaibal seenetus ega hallitus, seega vajavad need vähe hooldust.
Millise suurusega vannimati ja vannivaiba peaksid valima?
Vannimati või vaiba ostmisel tuleb lisaks materjalile silmas pidada ka selle suurust. Osta kindlasti vaip, mis sobib mugavalt sinu vannituppa. Liiga väike vaip ei pruugi hea välja näha, samas kui liiga suur vaip või matt ei lama vastu põrandat, tekitades komistusohu.
Vannitoa, vanni ja dušinurga mõõtmine enne mati tellimist on ülioluline. See ei pea katma kogu põrandapinda, vaid pigem ala, kuhu pärast vannis käimist astud.
Vannimatid, mis on mõeldud pritsmete või piiskade püüdmiseks väljaspool dušši või vanni, on tavaliselt väiksemad mõõtmetega 43 cm x 61 cm kuni 53 cm x 34 cm. Samas sobib 56 cm x 152 cm suurune vannimatt hästi kahe valamuga vannitoakapi ette.
Valitud vannivaiba suurus määrab ka selle, kui kaua selle kuivamine aega võtab, kuid valmistamiseks kasutatud materjal on selles osas kõige olulisem.
Vannimati ja vaiba valimine väikese vannitoa jaoks
Enamasti on väikesed vannitoad kas kitsad või lühikesed. Võid alati pöörata vaipa või matti 90 kraadi, et mahutada selle kompaktsetesse ruumidesse. Kui sul on väiksem vannituba, võid proovida ka pikemat matti.
Vannist kraanikausini ulatuv pikk ja kitsas matt või vaip on suurepärane täiendus väikesele vannitoale. See annab vannitoale ühtsema välimuse võrreldes kahe väikese eraldi vaiba kasutamisega üksteise lähedal.
Milliseid vannimattide ja vaipade värve valida?
Vannitoamatid ja -vaibad on lihtne ja kiire viis vannituppa värvi lisamiseks. Need peaksid sobima vannitoa teiste tarvikute ja üldteemaga. Näita disainivalikuga oma isikupära. Vannitoa põrandamattide ja vaipade värvide valimisel tuleb meeles pidada järgmist.
Põranda materjal
Sinu vannitoapõranda materjal võib mõjutada mati värvi valikut. Kuigi vannitoamatid on mõeldud praktiliseks kasutamiseks, peavad need sobima ka teiste vannitoa elementidega. Näiteks kui sul on heledat värvi põrand, väldi heledate mattide kasutamist ja vastupidi.
Sisustus
Vannitoa sisustuse stiil määrab samuti sinu valitud mati värvi. Kogu sisustus alates kappidest kuni kraanide ja tuledeni peaks koos toimima, et anda su vannitoale täielik välimus. Mis puutub sisustusse, siis isegi valgustuse värvus võib muuta mati välimust.
Rätikud
Samuti võiksid mõelda sellele, et vannimatt sobiks kokku rätikute värviga. See on suurepärane viis ruumi kokku sidumiseks ja ruumis tasakaalu loomiseks. Sa ei pea tingimata muretsema matte, mis sobivad rätikute värviga – kui värviskeemid ja mustrid sobivad hästi kokku, saad luua oma vannitoas harmoonilise välimuse.
Üldine värviskeem
Vannitoa värvipalett on veel üks oluline punkt, mida tasub silmas pidada. Mati värv panustab ilmselgelt sinu vannitoa üldisesse värviskeemi. Hea mõte on valida mati värv, mis toetab sinu vannitoa praegust värviskeemi. See ei ole aga oluline, kui soovid, et vaip oleks ruumi fookuspunkt.
Mis vahe on vannimati ja vannivaiba vahel?
Vannimatid ja vannivaibad toimivad enam-vähem ühtemoodi. Need pannakse sageli vanni või dušši ette, et imada pärast pesemist kehast tilkuvat vett. Kõige olulisem on, et need imaksid endasse veepritsmeid, hoides põranda kuivana ja vältides vigastusi, mida võib põhjustada libisemine. Siiski on nende kahe vahel mõningaid märkimisväärseid erinevusi, mida iga ostja peaks teadma.
-
Vannimatte saab hoiustada või üles riputada, kuni neid vajad. Teisalt on vannitoavaibad alati vannitoa põrandal.
-
Vannimatid on praktilised, kuid võid leida ka variante, mis näevad kenad välja.
-
Vannivaibad on sageli kohevamad ja panustavad rohkem kaasa luksusliku vannitoa välimuse loomisesse. Tavaliselt on neil libisemiskindel alus, mis takistab kasutajatel libisemist.
-
Vannimattidel on hea imemisvõime ja neid on tavaliselt lihtsam puhastada kui vannivaipu.
-
Vannivaibad on suurepärased jalgade soojas hoidmiseks külmadel talvehommikutel.
Kuidas hoolitseda oma vannimati eest
Vannimati või vaiba eest hoolitsemine muudab selle kauem kestvaks. Regulaarne puhastamine on ülioluline selleks, et vannitoa põrandamatt oleks mustusest, tolmust ja bakteritest puhas. Vannimati võiks visata pesumasinasse vähemalt kord kuus ja riputada dušinurga või vanni kohale kuivama, kuid vannivaipu on veidi keerulisem puhastada.
Erinevad matid võivad vajada erinevaid hooldusnõudeid, kuid siin on üldised juhised.
-
Vii matt välja ja raputa seda või klopi tugevalt, et eemaldada karvad, mustus ja praht.
-
Vaata tootja juhiseid mati puhastamise kohta. See on õigeks puhastamiseks oluline.
-
Kuigi enamikku vaipu saab pesta masinas, on soovitatav valida õrn tsükkel, et vältida mati aluse kahjustamist. Vali kangast vaiba jaoks soe või kuum temperatuur, et tappa hallitus ja bakterid.
-
Bambusest ja muudest looduslikest kiududest valmistatud vannimatte saab puhastada sooja vee, pesupesemisvahendi ja käsnaga. Puhasta vaip õrnalt ja loputa seda jaheda veega, et eemaldada kogu seep.
-
Enne vannimati pesemist töötle plekke. Kanna plekieemaldaja otse kahjustatud piirkonnale ja anna sellele toimimiseks aega.
Otsid vannimatti, mis sobiks sinu vannituppa? Sirvige julgelt meie laia valikut