Kuidas valida õiget vintsi
Vints on hädavajalik varustus inimestele, kes sõidavad sageli maastikul. Kui sul ei ole vintsi, võib sul olla keeruline sõidukiga sügavast mudast või liivast välja saada. Auto labidaga välja kaevamisele võib kuluda terve pärastlõuna, mida sa kindlasti ei taha teha.
Kui otsid vintsi, võib sind üllatada suur valik, mis on turul saadaval. Kui tead, mida otsida, aitab see sul leida töö jaoks täiuslikku vintsi. Et muuta asju sinu jaoks lihtsamaks, panime kokku selle lihtsa juhendi, mis aitab sul valida õiget vintsi.
Käsivints või elektriline vints: kumba valida?
Üks suurimaid küsimusi, mida vintsi ostjad silmitsi seisavad, on kas osta käsivintsi või elektrilist vintsi. Mõlemad on hea valik, kuid enne emma-kumma soetamist peaksid paari asja teadma.
Hind ja tõhusus
Käsivintsid on odavamad kui elektrivintsid. Elektrivintsid on aga kiiremad ja tõhusamad.
Võimsus ja aku kasutusiga
Kuigi mõlemal variandil on suur võimsus, ei väsi elektriline versioon ära ja suudab suurema tõenäosusega tõsta suuremaid koormaid. Elektrivints vajab aga toiteallikat ning see võib pikaajalisel kasutusel auto aku kiirelt tühjendada.
Millist vintsi trossi valida?
Mõtle, kas soovid terasest trossi või sünteetilist köit. Vaatame neid lähemalt, et saaksid teha parima valiku.
Terastross
Teras on kõige levinum vintsitrossi materjal. See on maastikul sõitjate seas eelistatuim variant, kuna on kõige tõhusam. See on vastupidav ja tõhus, võimaldades sõita konarlikul ja keerulisel maastikul, kus võib olla kive ja kruusa. Teras võib hakata narmendama, seega kanna kindlasti kaitsekindaid. Terastross puruneb väiksema tõenäosusega kui sünteetiline nöör. Selle eelis on, et on pidanud ajaproovile vastu ja on soodsam kui sünteetiline köis.
Sünteetiline köis
Sünteetiline köis kogub populaarsust ja selle on oma põhjus. See on valmistatud kergest polüetüleeni segust, tänu millele on seda lihtne kasutada ja parandada. Üllataval kombel on sünteetiline köis tugevam kui teras. Kui see puruneb, ei lenda see ohtlikult tagasi. See kipub aga karmides ilmaoludes narmendama. Sünteetiline köis sobib suurepäraselt enamikus olukordades. On oluline, et kataksid sünteetilise köie kinni, kui sa seda ei kasuta.
Kui võimas peaks sinu vints olema?
Enamikul vintsidel on vintsi reiting, mis näitab, kui suurt koormust see suudab tõmmata. Samas on oluline meeles pidada, et need reitingud on mõeldud üksnes suuniseks, et näidata, kui suurt raskust suudab vints tõmmata täiuslikes tingimustes. Paljud asjad mõjutavad vintsi sooritust. Nende seas on trossi nurk, mootori suurus jpm.
Kihtide arv vintsi liinil on üks peamisi tegureid, mis mõjutab vintsi mõjutust. Vints on harilikult vähem võimas, kui vintsi liini ümber on mähitud mitu kihti. Mitu trossi kihti poolil võib vähendada võimsust kuni 40%. Seega pead sellega alati arvestama, kui plaanid tõmmata raskeid koormusi.
Milliste paigaldusvariantide seast saad valida?
Lisaks eelnevalt mainitud punktidele pead ka mõtlema vintsi kinnitusele. Saad valida kolme peamise paigaldusvariandi seast.
-
Põrkeraua paigaldus on kõige lihtsam ja levinum paigaldusvariant. Need pole üksnes mitmekülgsed, vaid ka hõlpsalt paigaldatavad.
-
Multipaigaldus on veidi keerulisem kui põrkeraua kinnitus. See võimaldab sul paigaldada vintsi nii auto esi- kui tagaosale. See ei ole aga kõige vastupidavam variant.
-
Vintsiga põrkeraud on samuti populaarne. See näeb välja nagu osa autost. Lisaks sellele, et saad seda kasutada vintsina, kaitseb see ka sõiduki külge.
Lisaomadused, mida silmas pidada
Siin on paar lisaomadust, mida vintsi ostmisel otsida.
Trossi pikkus
Enamiku vintside trossi pikkus on 24-40 m. Soovitame valida trossi, mis pole liiga pikk ega liiga lühike. Järgi alati tootja soovitusi trossi pikkuse osas, kui ostad trossi eraldi.
Veekindlaks muutmine
Sinu vints peab õues olles võitlema elementidega. Vali vints, millel on teatud määral kaitse. See tagab, et vints püsib tugevana ja peab kauem vastu.
Kagujuhtumispult
Mõnedel vintsidel on kaugjuhtimispult, mis võimaldab sul kontrollida vintsi ohutust kaugusest. Pult võib olla juhtmega või juhtmevaba.