Kuidas valida õiget basseinifiltrit?
Basseinifiltri ülesanne sarnaneb neerude ülesandele kehas. Kui teised tooted nagu basseini puhastusvahendid ja kemikaalid hävitavad baktereid ja muid saasteaineid, siis filter eemaldab need, jättes basseini puhtaks. Ilma filtrita täitub bassein prahiga ja muutub häguseks, muutes ujumise vähem lõbusaks.
Aga millise basseinifiltri peaksid valima? Kuigi võid osta ka odavaima filtri, võiks eesmärk olla filter, mida on lihtne puhastada, mis püüab kinni saasteained ja kestab kauem. Kui otsid parimat basseinifiltrit ja ei tea, kust alustada, siis me aitame sind. See postitus aitab sul leida täiusliku filtri oma basseinile.
Milliste basseinifiltri tüüpide hulgast on võimalik valida?
Õige basseinifiltri otsingud peaksid algama sellest, millised filtritüübid on turul saadaval. Enamikul juhtudel on basseinifiltri valik peamiselt sinu enda otsustada. Sinu basseinile sobib igat tüüpi filter. Allpool vaatame erinevaid basseinifiltreid, mida saad valida.
Liivafiltrid
Basseini liivafiltrid on kõige levinum basseinifiltri tüüp. Need on soodsad, kergesti puhastatavad ja suurepärased suurte basseinide jaoks, kuna ei ummistu kergesti. Basseini liivafiltreid saab paigaldada maa sisse või maa peale. Nagu nimigi ütleb, kasutavad need basseinifiltrid basseiniveest mustuse ja prahi eemaldamiseks liiva. Vesi imetakse läbi pinnapuhastaja ja surutakse läbi liivafiltri, kus osakesed eemaldatakse.
Igal liivateral on karedad servad, mis püüavad kinni prahti ja saasteaineid. Filtri põhjas olev väljalaskeava laseb puhtal veel basseini tagasi voolata. Kuna filtrit läbib pidevalt vesi, kulub liiva kare tekstuur ära ning lõpuks ei suuda see enam osakesi kinni püüda. See juhtub tavaliselt 18-24 kuu pärast. Sel hetkel pead liiva välja vahetama.
Kassettfiltrid
Basseini kassettfiltrid sobivad ideaalselt väikeste basseinide jaoks. Need maksavad rohkem kui liivafiltrid, kuid suudavad eemaldada kaks korda rohkem mustust. Kassettfiltrid on valmistatud plastist silindrist, mida ümbritseb volditud võrgutaoline materjal. Basseinivesi voolab läbi filtri, kuhu koguneb mustus ja praht. Puhas vesi voolab seejärel tagasi basseini. Kassettfiltrit tuleb mõne aja tagant puhastada.
Filtri puhastamiseks eemalda kassett paagist, puhasta voolikuga ja pane tagasi paaki. Kassettfiltrid maksavad rohkem, kuid neid on lihtne hooldada, need säästavad vett, on energiasäästlikumad ja neid saab asendada 5-10 aasta järel. Üks asi, mida tasub meeles pidada, on see, et basseinipump ja filter peavad töötama sujuvalt.
Kobediatomiit
Kobediatomiit ei pruugi olla nii populaarne kui liivafiltrid, kuid see on vee filtreerimisel kõige tõhusam. Need filtreerivad kõige rohkem mustust ja prahti võrreldes kahe teise filtriga. Vesi läbib kobediatomiidiga kaetud filtri, et eemaldada prahti ja osakesi. Kuna kobediatomiit on liivast peenem, suudab see eemaldada liivafiltritest väiksemaid osakesi.
Millise basseinifiltri peaksid valima?
Pumba suurus määrab sinu basseinifiltri suuruse. Liiga väike filter puruneb ja pump võib üle kuumeneda. Suur basseinifilter kujutab endast väiksemat riski kui madalama jõudlusega filter – pea seda ostmisel silmas. Samuti on oluline valida filter, mis vastab sinu pumba võimsusele. Seega, kui sul on 42 GPM pump, osta filter, mis saab hakkama 42 GPM või rohkemaga.
Pead arvesse võtma ka muid funktsioone, mis võivad suurendada sinu basseini üldist GPMd. Suurte basseinide (üle 60 GPM) jaoks on vaja suurt basseini filterpumpa ja torusid läbimõõduga vähemalt 5 cm, et tulla toime võimsusega kuni 100 GPM.
Kui tihti tuleks basseinifiltreid puhastada?
Liiva- ja kobediatomiitfiltreid saab puhastada kahel viisil. Üks on tagasipesu, mis ajab mustuse ja prahi filtrist välja, nii et need töötavad korralikult. Teine võimalus on filter eemaldada ja käsitsi puhastada. Allpool vaatame ligikaudseid ajakavasid basseinifiltrite puhastamiseks.
-
Liivafiltrid: pese iga 1-4 nädala tagant ja puhasta kord aastas
-
Kassettfiltrid: puhasta iga 2 kuni 6 nädala järel. Samuti sügavpuhastus kord aastas.
-
Kobediatomiit: tagasipesu iga 1-3 kuu järel ja sügavpuhastus vähemalt kord aastas
Kuigi on tõsi, et basseinifiltri puhastamise kordade arv sõltub basseinipumbast ja filtri tüübist, on ilmseid märke, et filtrit tuleb puhastada. Seda seetõttu, et kõik filtrid ummistuvad täitmisel. Kontrolli alati, kas vooluhulk väheneb või vasturõhk tõuseb. Kui ringlus väheneb või rõhk suureneb, on aeg basseinifilter puhastada.
Parima basseinifiltri leidmiseks sirvi julgelt meie ulatuslikku kollektsiooni.