Kuidas valida õiget vannitoa kraanikaussi
Sinu valitud vannitoa valamu mõjutab oluliselt sinu vannitoa välimust. Kuna vannituba on funktsionaalne ruum, ei loe ainult esteetika. Kui sul on suur pere, kasutatakse vannitoa kraanikaussi päris tihedalt. Kõige tähtsam on, et sinu ideaalne kraanikausi kasutamine oleks mugav.
Õige vannitoa kraanikausi valimine ei ole aga lihtne. Turul on lai valik vannitoavalamuid ja on palju asju, mida tuleks kaaluda, alates erinevatest materjalidest ja kujunditest kuni stiilini. Võta aega, et valida endale sobiv vannitoa kraanikauss. Sinu vannitoa suurus mõjutab ka valamu valikut.
Olenemata sellest, kas ehitad uut kodu või renoveerid oma vannituba, aitab see lihtne juhend sul valida oma vannitoa jaoks õige valamu. Seega jätka lugemist!
Milliste vannitoavalamu tüüpide hulgast on võimalik valida?
Vannitoavalamuid on saadaval erinevate tüüpidega olenevalt paigaldusvõimalustest, kujust jne. Siin on kõige levinumad vannitoavalamud, mida turult leiad.
Tasapinna pealsed vannitoavalamud
See on üks levinumaid vannitoa kraanikausi tüüpe. Nagu nimigi ütleb, on need valamud mõeldud töötasapinna peale paigaldamiseks ning nende serv toetub tasapinnale. Serv kinnitatakse töötasapinna külge silikooni või kinnitusklambritega. Samas tuleb kraanikausi paigaldamisel olla ettevaatlik, sest töötasapinna ja serva vahele võib koguneda mustust ning seal võib hakata kasvama hallitus.
Tasapinna alla paigaldatavad valamud
Need valamud paigaldatakse töötasapinna alla, mis tagab töötasapinnalt puhta ülemineku. Samuti võimaldavad need hõlpsat töötasapinna puhastust. Torustik on peidetud kapi taha. See paigaldustüüp jätab aga töötasapinna serva avatuks, seega veendu, et sinu töötasapind on veekindel. Kuna töötasapinna väljalõige peab olema täpne, võib tasapinna alla paigaldatava kraanikausi asendamine olla raskem kui teiste valamutüüpide puhul. Seega, kui otsid asendust, siis veendu, et sul on väljalõike täpsed mõõtmed ja loed asendusvalamu tootja kirjeldust. Need valamud on suurepärased pere vannituppa, mida sageli kasutatakse.
Vannitoa pjedestaalvalamud
Traditsioonilised, ruumi säästvad ja stiilsed vannitoa pjedestaalivalamud on klassikaline valik ja tõenäoliselt on enamik inimesi neist kuulnud. Vannitoa pjedestaalivalamute peamine eelis on, et need peidavad torustikku, jättes puhta viimistluse. Kuna valamut toetab seinale paigaldatud kinnitusvahend, ei kanna pjedestaal valamu raskust. Nende valamute peamine puudus on, et neil ei ole valamu ümber ruumi tualett-tarvete hoidmiseks. Kuna kraanikausi all ei ole kappi, väheneb vannitoa hoiuruum oluliselt.
Seinale paigaldatavad vannitoa valamud
Need vannitoavalamud kinnitatakse seina külge, muutes need suurepäraseks valikuks piiratud ruumiga vannitubades. Need ei pea toetuma töötasapinnale. Need näevad välja voolujoonelisemad ja loovad vannitoas minimalistliku tunde. Torustik on sageli nähtav, kuid seda saab ka seina taha peita. Seinale paigaldatavatel vannitoavalamutel ei ole aga hoiuruumi ja neil ei ole ka tasapinda.
Anumaga vannitoavalamud
Anumad istuvad töötasapinna peal, kuigi on ka tooteid, mis on osaliselt töötasapinna all. See vannitoavalamu näeb välja nagu eraldi anum, mida saab hõlpsasti üles tõsta ja liigutada. Anumaga vannitoavalamu valimine on suurepärane võimalus moodsa ja luksusliku välimuse loomiseks. Kõige tähtsam on, et need sobivad hästi erinevatesse vannitubadesse. Erinevalt vannitoavalamutest, mis on paigaldatud tööpinna sisse, köidavad anumaga valamud pilku ja neid saab kasutada vannitoas fookuspunkti loomiseks. Nende peamine negatiivne külg on aluse ümbruse puhastamine. Anumaga valamud sobivad kõige paremini suurtesse vannitubadesse.
Mis materjalist vannitoavalamut eelistada?
Vannitoavalamuid on saadaval mitmesuguste materjalidega. Sinu valitud materjal määrab vannitoavalamu visuaalse elegantsi ja vastupidavuse. Sel põhjusel on materjalide valik üks olulisemaid punkte, mida vannitoavalamu valimisel meeles pidada. Allpool vaatame materjale, mida saad oma vannitoavalamu jaoks valida.
Keraamika
Keraamilised vannitoavalamud on klassikaline valik ning need on tuntud püsiva sära poolest. Nende värv jääb muutumatuks isegi siis, kui neid puhastatakse selliste toodetega nagu valgendi. Enamik neist valamutest on ringlussevõetud, seega on need hea valik keskkonnateadlikele inimestele. Kui otsid midagi lihtsat, vali keraamiline vannitoavalamu. Neid ei ole saadaval erinevates värvides, kuid võid leida dekoratiivsete motiivide või isegi mattviimistlusega tooteid. See on aga habras materjal, seega veendu, et käsitsed seda ettevaatlikult.
Kivi
Kivist vannitoavalamud on valmistatud sellistest materjalidest nagu graniit, liivakivi, travertiin või marmor. Kivist vannitoavalamud on tavaliselt raskemad. Erinevatel kivitüüpidel on unikaalsed tunnused, sealhulgas värvivariatsioonid, mineraalide tükid ja jooned. Mõned kivid on lõigatud kindlasse kujusse ja poleeritud, samas kui teised jäetakse viimistlemata, et lisada vannituppa dramaatilist kontrasti. Kivist vannitoavalamud vajavad kivi poorsuse tõttu aga rohkem hooldust. Jälgi plekke nagu rooste, mida võib põhjustada metalli jätmine valamu pinnale.
Puit
Täispuit on tihke ja kõva, mistõttu on see üks parimaid materjale vannitoavalamute jaoks. Mitte kõiki puiduliike ei saa kasutada valamute valmistamiseks. Tiikpuud, ühte kõige mitmekülgsemat puiduliiki, mida hinnatakse selle tugevuse ja loodusliku ilu tõttu, kasutatakse sageli vannitoavalamute valmistamiseks. Sellel on suur õlisisaldus, mis muudab selle niiskuskindlaks. Samuti on see vastupidav pragunemisele, väändumisele ja rabedaks muutumisele. Tiikpuust valmistatud vannitoavalamud on suurepärane valik inimestele, kes soovivad oma vannituppa lisada naturaalset või ootamatut materjali. Puit vajab aga regulaarset hooldust ja sellel võib aja jooksul esineda funktsionaalseid ja esteetilisi probleeme.
Klaas
Klaas võib tunduda habras, kuid see on väga tugev. Karastatud klaasist vannitoavalamud suudavad taluda tihedat kasutust ilma probleemideta. See puruneb väikesteks fragmentideks, mitte suurteks teravate kildudeks, mis võivad põhjustada vigastusi. Siiski on soovitatav vältida raskete esemete valamusse kukutamist või teravate esemete kasutamist, mis võivad põhjustada kriimustusi. Lisaks vajab klaas hoolikat puhastamist, eriti kui sul on kare vesi.
Milline vannitoavalamu suurus on kõige parem?
Valamu suurused varieeruvad sõltuvalt nende kujust, kuid need jäävad tavaliselt iga disaini korral konkreetsesse vahemikku. Vannitoavalamu valimine välimuse põhjal võib olla ahvatlev, samuti on oluline kindlaks teha, kas valamu sobib olemasolevasse vannitoakappi või kas anumaga valamu vajab kõrgemat kraani ja lühemat kappi. Järgnevalt vaatame standardseid valamu suurusi, kuigi võid oma vannitoa kujundamisel valida mis tahes suuruse.
Kõige levinum vannituba
Valamu standardsuurus sõltub peamiselt sinu vannitoa suurusest ja individuaalsetest eelistustest. Kõige levinumad valamute kujud on ovaalsed või ümmargused ja ristkülikukujulised või ruudukujulised. Ümmargused valamud on tavaliselt väiksemad ja sügavamad, samas kui ristkülikukujulised valamud on laiemad ja madalad.
Standardsed ümmargused vannitoavalamu suurused – ümmarguste valamute keskmine läbimõõt on 41 – 51 cm ja sügavus 13 – 20 cm.
Standardsed ristkülikukujulised vannitoavalamu suurused – ristkülikukujulised valamud on laiusega 48 – 61 cm, pikkusega 41 – 58 cm ja sügavusega 13 – 20 cm.
Väiksemad vannitoavalamud on levinumad peamiselt seetõttu, et need sobivad peaaegu igasse ruumi, mis on mugav, kui sul on väike vannituba. Paljud väikesed valamud on ümmargused, kuid korraliku sügavusega, tavaliselt umbes 15-18 cm. Samuti võid leida suurema vannitoavalamu, mis on 86 cm pikk, 56 cm lai ja 30 cm sügav. Üldiselt on väiksemate valamute laius 38 cm, pikkus 23 cm ja sügavus 14,6 cm.
Suuremate vannitoavalamute, mida kasutatakse sageli riiete ja juuste pesemiseks, keskmised mõõtmed on 86 cm (P), 56 cm (L) ja 30 cm (S). Samuti võid leida sama sügavusega kraanikausse, mis on kuni 183 cm laiad ja 61 cm pikad. Seega on vannitoavalamu ostmisel alati oluline arvesse võtta mõõtmeid.
Vannitoavalamute hooldusnõuanded
Vannitoa puhtana hoidmine on oluline, et see püsiks paljude aastate jooksul parimas seisukorras. Siin on mõned näpunäited kraanikausi hooldamiseks.
-
Loputa enne puhastusvahendi pealekandmist
Esimene samm on kraanikausi loputamine sooja veega ja mitteabrasiivse puhastusvahendi kasutamine. Kasuta kraanikausilt mustuse eemaldamiseks pesulappi või käsna.
-
Vabane tõrksatest plekkidest
Kui oled vannitoavalamu üle loputanud, tuvasta tõrksad plekid. Võid leida tõrksaid plekke ja isegi roostet kraani ümbert. Need plekid võivad vajada tugevamat puhastusvahendit, kuid need peaksid maha tulema, kui järgid alltoodud juhiseid.
-
Kasuta vesinikperoksiidi segu
Vesinikperoksiidi segu on efektiivne tõrksate plekkide eemaldamisel. Lao paberrätikud kihiti valamusse ja vala peale lahus, mis koosneb ühest osast vesinikperoksiidist ja ühest osast veest. Lase paberrätikutel paar minutit seista ja eemalda need. Loputa valamut põhjalikult.
Osta vidaXList vannitoavalamuid
Meil on suur valik kvaliteetseteid vannitoavalamuid, mis on erinevate materjalide, suuruste ja kujudega. Olenemata sellest, kas sul on väike või suur vannituba, leiad meie valikust täiusliku valamu. Sirvi julgelt meie kollektsiooni, et leida oma vannitoa jaoks ideaalne valamu.