Kuidas valida parimat mööblit?
Kas plaanid oma kodu või kontorit sisustada? Mööbel on iga elu- või tööruumi oluline osa. Maja ei tundu ilma mööblita kodune. Kontor ei oleks täielik ilma õige mööblita. Lisaks sellele, et mööbel pakub mugavat kohta istumiseks või pinda einestamiseks või kirjutamiseks, võib see muuta ka kogu ruumi väljanägemist.
Uue kodu sisustamine või olemasoleva mööbli asendamine võib panna pea ringi käima. Eriti kehtib see siis, kui oled algaja või ei tea, kust alustada. Sul on võimalik osta kõikvõimalikku mööblit. Siiski pead mõtlema omadustele, mis muudavad mööbli sinu kodu jaoks ideaalseks.
Kui sa pole kindel, millist tüüpi mööblit oma kodu jaoks vajad, aitame sind hea meelega. See põhjalik juhend aitab sul valida mööblit, mis lisab sinu ruumile funktsionaalsust ja stiili.
Erinevad kontorimööbli tüübid
Turul on palju erinevaid mööblitüüpe. Parima kontori- või kodumööbli otsimine algab erinevate mööblitüüpide ülevaatest. Tutvustame sulle erinevaid variante, mis aitavad sul mõista, millist mööblit oma kodu jaoks vajad.
Elutoamööbel
Elutuba on iga kodu keskpunkt. See on perekonna kogunemiskoht. Seetõttu on oluline leida mööbel, mis aitab sul luua praktilise, mugava ja kauni ruumi. Veendu, et lisad piisavalt mööblit kõigi mugavuse jaoks ja jätad küllalt ruumi vabalt liikumiseks. Kõige levinumad elutoa mööbliesemete tüübid on diivanid, sektsioonkapid, toolid, kohvilauad, pingid, avatud riiulid, raamatukapid ja telerialused.
Söögitoamööbel
Tavalistest õhtusöökidest perega jõuluõhtusöökide ja sõprade võõrustamiseni – söögituba on iga kodu keskpunkt. Söögitoas saab nautida ka selliseid privaatseid hetki nagu pühapäevaõhtune õhtusöök kahele või üksi joodav hommikukohv. Need hetked nõuavad õiget mööblit. Kõige levinumad söögitoa mööbliesened on söögilauad, söögitoolid, tugitoolid, baaripukid ja letitoolid.
Magamistoamööbel
Erinevalt teistest tubadest annab magamistuba sulle disainivabaduse. Lõppude lõpuks otsustate vaid sina ja su partner, mida magamistuppa panna. Ideaalis peaks magamistuba olema funktsionaalne ja mugav. Sinu voodi valik määrab une kvaliteedi. Sel põhjusel on ülioluline teada, millist tüüpi valida. Muud mööbliesemed, mida magamistoa jaoks vajad, on madratsid, peeglid, kummutid, kirstud, öökapid ja pingid.
Kontorimööbel
Olenemata sellest, kas töötad kodus või kontoris, vajad mugavat, organiseeritud ja produktiivset ruumi. Keskmine töötaja veedab kontoris 8–10 tundi päevas, mis on märkimisväärne aeg. Sinu kontorimööbli mugavus mõjutab sinu tööviljakust. Sel põhjusel peaksid ostma ainult mugavat mööblit. Kõige levinumad kontorimööbli esemed on kontorilauad, kontoritoolid ja dokumendikapid.
Milline on õige materjal mööbli jaoks?
Mööbli jaoks valitud materjal mõjutab sinu ruumi ilmet ja välimust, kuigi see võib tunduda ebaoluline. Erinevate mööbli materjalide võrdlemisel võta arvesse selliseid asju nagu soovitud välimus, kodu või kontori disain, eelarve, ilm ja palju muud. Samuti pead silmas pidama ruumi, kuhu soovid mööbli paigutada. Allpool on toodud kõige levinumad mööbli materjalid.
Puit
Vaieldamatult kõige populaarsem materjal puit on vastupidav, looduslik, ajatu klassika, mida on kasutatud nii toa- kui ka õuemööbli valmistamiseks aastakümneid. Enamik kodus olevast mööblist on valmistatud puidust. Olenemata sellest, kas tegemist on magamistoa või aiaga, on puit üks parimaid materjale ainulaadse mööblieseme valmistamiseks. Puidust mööblisse investeerimine on suurepärane viis oma ruumile loomuliku välimuse andmiseks. Saadaval on erinevaid puiduliike. Nende hulka kuuluvad tiik, tamm, akaatsia ja teised.
Iga puiduliik on konstruktsioonilt ja välimuselt ainulaadne ning lisab teie ruumile midagi erinevat. Tiik on eriti populaarne oma erakordse tugevuse ja vastupidavuse poolest. Selle kõrge õlisisaldus muudab selle vastupidavaks veele, kahjuritele ja ilmastikule. Puitmööbliga ei saa kunagi eksida.
Plast
Kerge ja mitmekülgne plast on populaarne mööblimaterjal, mida saab vormida praktiliselt igasse kujusse. See on väikese eelarvega materjal, mis sobib suurepäraselt nii sise- kui ka välimööbliks. Plastmööbel on saadaval erinevates värvides, mis sobivad sinu maitsele ja stiilieelistustele. Kuid plast kipub aja jooksul oma tugevust kaotama. Parema kvaliteediga plastid on tugevamad ja vastupidavamad karmidele ilmastikutingimustele, kui neid kasutada välitingimustes, kuigi need maksavad veidi rohkem kui tavaline plast.
Roostevaba teras
Kerge ja vastupidav teras on veel üks klassikaline materjal, mis sobib suurepäraselt mööbli materjaliks. Nagu nimigi ütleb, roostevaba teras ei korrodeeru, roosteta ega määrdu kergesti. See on populaarne valik aiamööbli jaoks, kuna talub elemente. Roostevabast terasest mööbel peaks nõuetekohase hoolduse korral kestma mitu aastat. Roostevabast terasest mööblit on saadaval erineva kuju ja suurusega, mida saab hoiustada ilma palju ruumi võtmata. See võib töötada hästi ka erinevate sisekujundustega.
Klaas
Klaas on mööblis võrdlemisi uus materjal ning seda eelistatakse sageli modernses mööblis. Klaasi peamine eelis on, et seda on lihtne painutada vormidesse, mis võivad olla võimatud teiste materjalidega. Seda tüüpi mööbli valmistamiseks kasutatakse sageli karastatud klaasi. Klaasmööbel on sageli minimalistliku disainiga ning seda imetletakse selle ilu ja klassi pärast.
Kangas
Kangas on veel üks populaarne materjal mööbli valmistamiseks. Polsterdatud diivanitel ja toolidel sageli kasutatav kangas pakub suuremat mugavust, sest see on pehmem ja soojem. Kanga vastupidavus sõltub selle kvaliteedist ja sisust. See ei veni nagu nahk ning seda on saadaval piiramatute värvide ja mustritega. Mõned levinumad kangatüübid on puuvill, samet, lina ja džuut. Välimööbli jaoks vali materjalid, mis on ilma suhtes vastupidavamad, näiteks polüester- ja akrüülkangad.
Polürotang
Rotang on üks parimaid mööbli materjale nii toa- kui ka õuemööbli jaoks, kuna see on mitmekülgne ja loomulik. Ehtne toode on aga veidi kallis ja seda on raske hooldada. Õnneks on materjalile olemas suurepärane alternatiiv nimega polürotang. Polürotangist valmistatud mööblil on loomulik välimus, see nõuab vähe hooldust ja on kerge. Kõige tähtsam on, et sellest valmistatud mööbliesemed on vastupidavad ning neid on saadaval erineva suuruse ja kujuga. Polürotang on suurepärane välimööbli materjal, sest see talub elemente.
Tehispuit
Tehispuit on puidu kõrvalsaaduste derivaat, mis on kokku liimitud ja pressitud, et luua puidulaadset toodet. Kõige levinumad tehispuidu tüübid on vineer, MDF ja laminaat. Tehispuidust valmistatud mööbel on tugev ja vastupidav niiskusele. See materjal on hea võimalus stiilsete garderoobide, raamaturiiulite ja köögikappide valmistamiseks.
Millise mööbli peaksid valima?
Mööblit otsides leia tooted, mis sobivad sinu koju. Aga kuidas sa tead, mis suurust sa vajad? Sõltub sellest, millist tuba sa sisustada tahad. Siin on mõned juhised, mis aitavad sul valida õige suuruse.
-
Tea ruumi eesmärki
Oma ruumi tõhusaks kasutamiseks on oluline mõista selle eesmärki. Näiteks kui sul on suur pere, vali vastupidav diivan, mis mahutab rohkem inimesi. Vali ka suurem kohvilaud, kui su pere eelistab söögitoa asemel süüa elutoas.
-
Mõõda oma ruum üle
Kindlasti ei taha sa pärast diivani või aiapingi ostmist mõista, et see ei sobigi sulle. Üllataval kombel ostavad paljud inimesed Internetist mööblit, teadmata oma toa suurust või mööblit, mida nad soovivad sinna panna. Mõõtmine võib tunduda ebavajalik, aga see on seda väärt. Mõõta seinte ja põrandate pikkust ja laiust ning ruumi kõrgust.
-
Kavanda paigutus
Teades, mida ja kuhu soovid panna, saad valida ideaalse mööbli. Kui kavandad oma ruumi kujunduse, saad aimu, milline see välja näeb, kui mööbel on paigas. Kui sinu perele meeldib telerit vaadata ja otsite sektsioondiivanit, mis pakub palju istumisruumi, aitab paigutus kindlaks määrata, millist diivani suurust vajad.
-
Vali oma stiil
Valitud stiil mõjutab ka mööbli suurust iga ruumi jaoks. Raskemat moodsat eset otsides täidad ruumi paremini, kui sul on suurem tuba või õueala. Teisalt sobib boheemlaslik mööbel hästi väikestesse ruumidesse. Iga mööblistiili mõõtmed võivad olla samad, kuid visuaalne mõju võib olla erinev. Visuaalne mõju mõjutab mööbli välimust ruumis.
Kuidas valida mööblit, mis sobib omavahel hästi kokku
Nüüd, kui tead, millise materjali ja suurusega mööblit valida, on järgmine samm kokku sobivate esemete valimine. Sul võib olla aimu, mida sa tahad, aga ei tea, kuidas seda kõike kokku panna. Paljud inimesed soovivad luua isikupäraga ruumi, mis hõlmab mitmesuguseid mööblidisaine. See juhend aitab sul valida stiilse mööbli, mis näeb koos harmooniline välja.
-
Värv: värvide kasutamine mööbli kokkusobitamiseks on suurepärane viis erinevate mööblistiilidega ruumi sidumiseks. Vali värvid, mis sobivad hästi kokku, näiteks must ja oranž või lilla ja sinine. Kui soovid oma tuppa lisada erinevat värvi esemeid, siis veendu, et taustavärv oleks neutraalne, näiteks beež või valge.
-
Mustrid: on mõnus olla ruumis, kus on edukalt kombineeritud erinevaid mustreid. Kontrastsete värvide ja julgete mustritega kangad tagavad järjepidevuse ruumis, mille sisustus ei sobi hästi kokku.
-
Materjalid: kui eelistad peitsitud mööblit, vali teised samas toonis esemed. Võid kombineerida ka heledat ja tumedat puitu, kuid veendu, et sul on tasakaalustamiseks piisavalt mööbliesemeid. Metall on suurepärane valik modernse ruumi jaoks, kuid ei pruugi olla parim valik formaalsesse tuppa.
vidaXLis müüme suurt valikut mööblit, mille hulgast valida. Tutvu meie kollektsiooniga, et leida oma ruumi jaoks ideaalne ese.